Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Witam,
oczywiście że wykonujemy ale nie zdalnie, konieczne jest spotkanie. Jeżeli zamieszkuje Pani w pobliżu trójmiasta, zapraszam do umówienia się na wizytę oczywiście wraz z dzieckiem. jeżeli jednak nie, proszę o poszukanie w pobliżu miejsca zamieszkania, dietetyka, który specjalizuje się w tej dziedzinie.
Beyer-Wygońska Sylwia

0

Najpierw należy wykonać badania na alergie pokarmowe a nie działać w ciemno wykluczając różne produkty. Mając wyniki badań na alergie pokarmowe dietetyk bez problemu opracuje dla Pani dziecka dietę eliminacyjną.

0

Witam,
W przypadku nieznanego źródła alergii zaleca się wprowadzenie diety hypoalergicznej, wolnej od potencjalnych alergenów, a następnie po 2 tygodniach takiej diety i ustąpieniu objawów stopniowe wprowadzanie pojedynczych produktów i obserwowanie dziecka przez kilka dni. Być może wskazane byłoby przeprowadzenie testów.
Pozdrawiam

0

Proszę spytać się swojego lekarza alergologa w tej sprawie. Ale tak się nie robi. Eliminuje się 1 słownie jeden najbardziej podejrzany skladnik z diety np mleko i obserwuje stan dziecka. Potem na próbę powinno się go ponownie wprowadzić innych nie zmieniajac. I tak metodą tą sprawdza się na co dziecko może być uczulone. Są testy, tylko z tego co wiem dziecko musi mieć jakiś wiek do nich, aby wyniki były wiarygodne. te wszystkie informacje powinien udzielic lekarz leczący dziecko.

0
Kamila Ziemann Dietetyk
60 poziom zaufania

Witam, najlepiej wykonać testy na nietolerancję pokarmową. Ewentualnie jeśli chciałaby Pani wykluczać produkty przez dietę, każda powinna trwać minimum 3 tygodnie, a nie tydzień. Najlepiej by było gdyby umówiła się Pani z dietetykiem, aby przeanalizować wywiad żywieniowy oraz wszystkie inne informacje. Zapraszam do Centrum Dietetycznego EFEKT do Gdyni lub Gdańska, pozdrawiam, Kamila Ziemann

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy