Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Otyłość w Polsce

Witaj,
Jaki preparat zażywasz? Preparat przepisany w anemi powinien zawierać żelazo (15-20mg), witaminą C, witaminą B12, kwas foliowy. To że zażywasz preparat nie oznacza że nie musisz zdrowo się odzywiać. Najwięcej żelaza zawarte jest w mięsie wołowym, następnie wieprzowina, kaszka, indyk, kurczak. Spore iloście żelaza występują także w żółtku jaj. Aby żelazo się dobrze wchłaniało wymaga obecności witaminy C więc zawsze mięso, wędliny jedz w towarzystwie surówek, warzyw. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0

Jeżeli chodzi o wzdęcia i hemoroidy to przedw wszystkim wskazana jest dieta łatwo strawana - http://portal.abczdrowie.pl/dieta-lekkostrawna.
Hemoroidy często zaostrzane są w czasie zaparć, więc wskazane są suszone śliwki, owsianka na gęsto na mleku np. z truskawkami. Regularnie spożywaj posiłki o małej objętości, pij duzo wody, a także napry z siemienia lnianego.
Na proces gojenia korzystnie wpływa olej lniany, a także tran z wit. d - więc warto je wprowadzić do diety. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0

Źródłem zelaza jest nietylko mieso, ale również zielonolistne warzwa, nasiona zbóż, buraki, szpinak, migdały, kalarepa, pomidory. Przy zażywaniu żelaza nalezy pamietać, aby nie spożywać zbyt dużej ilości błonnika, który hamuje wchłanianie tego składnika mineralnego. Dodatkowo pozytywnie wpływa na wchłanianie żelaza i zwiększa biodostepność towarzystwo produktów bogatych w witaminę C. Dieta na krwiawiące hemoroidy powinna być dietą lekkostrawną w jak najmniejszym stopniu podrażniającą światło jelita grubego. Unikać w tym przypadku trzeba dużej ilości błonnika, produktów wzdymających i ostro przyprawionych. Stosować delikarne i zblanszowane warzywa i owoce.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy