Dieta na szczupły brzuch dla nastolatki

Mam 12 lat, ważę 55 kg. Co jeść i jak ćwiczyć, aby mieć szczupłe uda i płaski brzuch? Nie podejmowałam żadnej próby, aby się odchudzic. Proszę o odpowiedź.

Witam!

Nie podałaś wzrostu, stąd ciężko mi stwierdzić, czy dieta odchudzająca jest Ci potrzebna. Bez konkretnych wskazań do jej stosowania, z pewnością Ci jej nie polecę. Zamiast odpowiedzi, "co jeść", odpowiem, "czego lepiej nie jeść".

Powinnaś wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Informacje na temat ćwiczeń znajdziesz w serwisie abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam