Dieta odchudzająca przy treningach tańca dla nastolatki

Witam. Mam 14 lat, ważę 49 kg i mam 165 cm. Nie czuję się gruba, ale mam wystające boczki i brzuch. Nigdy wcześniej nie stosowałam żadnej diety, bo nie czułam takiej potrzeba. Jestem bardzo aktywna, trenuje 3 razy tygodniowo po 3 godziny taniec. U nikogo z mojej rodziny nie występuje otyłość. Jem bardzo różnie i o różnych porach. Po prostu, kiedy czuję głód, to robię sobie coś do jedzenia. Nigdy nie kontaktowałam się z lekarzem w tej sprawie, i nie choruje na żadną chorobę. Jaka dieta będzie dla mnie odpowiednia?
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Zasady zdrowego żywienia dla dzieci i młodzieży, rekomendowane przez Instytut Żywności i Żywienia znajdziesz na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Nie odchudzaj się na własną rękę.
Dobrze, gdyby udało Ci się uregulować pory posiłków, optymalnie 5 dziennie - każdy co ok. 3 godziny.
Koniecznie zabieraj do szkoły II śniadanie, a jeśli spędzasz w niej sporo czasu, zadbaj także o drugi posiłek.
Pozdrawiam