Dieta po operacji jelita

Witam! Jestem po operacji jelita cienkiego/skręt krezki/ bez resekcji jelita. Operacja przeprowadzona dwa tygodnie wstecz. Jestem od dwóch dni w domu a w związku z dużą utratą wagi ciała/11kg/ czuję się osłabiony. Moje zasadnicze pytanie dotyczy czasokresu diety, której ogólne wskazania są mi znane natomiast brakuje informacji o możliwości spożywania np ziemniaków i buraków w dowolnej gotowanej postaci oraz barszczu czystego. Dziękuję za możliwość zapytania i spodziewam się odpowiedzi. Jerzy P.

Milena Lubowicz

Okres diety zależy również od tego jak się Pan będzie czuł. Myślę, że przy dobrym samopoczuciu po 3-4 tygodniach można spróbować wprowadzać inne pokarmy, ale stopniowo. W nie za dużych ilościach, gdyż może to spowodować silne dolegliwości bólowe. Może Pan również spróbować ziemniaki, buraki oraz barszcz. Nadal proszę uważać i nadmiernie nie obciążać przewodu pokarmowego.
Pozdrawiam