Dieta po perforacji żołądka

Miałem perforacje żoładka,obecnie jestem 2 tydz po operacji.Nie zdawałem sobie sprawy iż posiadam jakikolwiek wrzód.Az to tego zdarzenia,w miejsce w którym wrzód wygrysł scianke żołakda mam wstawiona siatkę.W szpitalu poza tabelą co moge a co nie wolni mi jeśc, nie otrzymałem zbytecznych informacji.Czy powinnem udać sie do gastrologa?Ile powinna trwać dieta?Jaki jest czas gojenia sie tego żoładka?

Milena Lubowicz

Powinien Pan pozostać pod opieka poradni chirurgicznej lub gastroenterologicznej. Nie wiem jak rozległa była operacja, dieta powinna trwać 1-3 miesiące, zależy jak się Pan będzie czuł.
Pozdrawiam