Dieta proteinowa Dukana i brak miesiączki...

Witam serdecznie. 8 marca zaczęłam odchudzanie dietą proteinową Dukana - udało mi się schudnąć 4 kg. Niestety spóźnia mi się miesiączka już ok. 10 dni. Dla uzupełnienia dodam, że 31 stycznia poroniłam samoistnie - obeszło się bez komplikacji. Pierwszą miesiączkę (25 lutego) i drugą miesiączkę (22 marca) dostałam w odstępie 25 dni. Przed poronieniem moje cykle były nieregularne, bo wahały się między 25 a 30 dni. Dzisiaj mija już 35 dzień cyklu, a miesiączki wciąż brak. Od dwóch tygodni wszystkie oznaki (ból w podbrzuszu, ból jajników) wskazują, jakby lada dzień miała pojawić się miesiączka, lecz niestety. Martwię się, bo nigdy wcześniej nie miałam takich opóźnień. Domyślam się, że może to być spowodowane dietą, lecz czy oby na pewno? Czy powinnam przerwać dietę? Czy jest ona zdrowa? Czy przez tą dietę mogę mieć problemy z późniejszym zajściem w ciążę? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam,

Myślę, że powinna się Pani skonsultować z ginekologiem.
Nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie co jest przyczyną opisanych przez Panią zaburzeń.
O diecie Dukana pisałam w artykule:
 http://portal.abczdrowie.pl/dieta-proteinowa
Nie sądzę, żeby akurat TA dieta spowodowała zaburzenia funkcjonowania organizmu.
Bardziej chodzi o restrykcje energetyczne.
Jeśli spożywane przez Panią produkty dostarczały bardzo niewiele energii, funkcjonowanie organizmu mogło zostać "rozregulowane". Pozdrawiam