Dieta przy trombocytomii

Jakich pokarmow powinnam unikac przy Trombocytomii. Mam bardzo podwyzszony poziom Plytek. Leki jakie pobieram: Aspityna i Hydroxyurea Dziekuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dieta powinna być wyłącznie roślinna, bez nabiału ani żadnych zwierzęcych produktów. Nie powinien spożywać najmniejszych ilości słodyczy, napojów słodzonych, serów żółtych, ciast itp. W nabiale występują związki (np. albuminy, kazeina), które bardzo często mogą inicjować reakcję autoimmunologiczną.