Zapytaj lekarza

7 3 3 , 2 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Mgr Justyna Luty Dietetyk, Gdańsk
48 poziom zaufania

Dzień dobry,

w Pani przypadku nie wystarczy podać ogólne zalecenia, sytuacja jest mocno skomplikowana, nie podaje Pani czy występują choroby towarzyszące. Gorąco namawiam do wizyty u dietetyka, ponieważ dieta dla Pani musi zostać indywidualnie przeliczona i rozpisana.
Tymczasem prosze zrezygnować z takich produktów jak: sery dojrzewające, sery topione, mleko, żółtka jaj, przetwory mięsne, podroby, ryby, konserwy, produkty zbożowe gruboziarniste, suche nasiona roślin strączkowych, kakao, czekolada, orzechy.
Czyli produkty bogate w fosfor. Proszę bardzo mocno ograniczyć mięso, jeść tylko te ze sprawdzonego źródła i dobrej jakości (może być indyk).

Wypijać ponad 2 litry wody ubogomineralnej dziennie, przed snem i w nocy również. Absolutnie nie dopuszczać do odwodnienia.

Serdecznie pozdrawiam,
Justyna Luty
Dietetyk kliniczny
[url=http://www.justynaluty.pl/]http://www.justynaluty.pl/[/url]

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy