Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Dzień dobry Panu!

Niestety, nie istnieją żadne suplementy diety, które dawałyby udowodniony efekt w postaci utraty masy ciała, czy też utrzymania danej masy, zmniejszenia ryzyka cukrzycy, etc. Natomiast należy wiedzieć, że preparaty sprzedawane jako suplementy diety nie przeszły rygorystycznych badań, takich jak leki, nie są odkryte ich działania niepożądane, a w czasie produkcji nikt nie pilnuje, by była na najwyższym poziomie. Dlatego uważam, że owoce białej morwy - tak, tabletki z wyciągim - nie.

Dietę, której korzystne działanie na organizm człowieka zostało potwierdzone w wielu badaniach, potocznie nazywamy dietą śródziemnomorską. Udowodniono, że dieta ta oparta na rybach, oliwie z oliwek, warzywach i owocach pozwala zmniejszyć ryzyko cukrzycy, udarów, zawału serca, otyłości, nadciśnienia etc.

Oczywiście, mając na myśli dietę śródziemnomorską, nie mówię o kuchni włoskiej, czyli pizzy i spaghetti. Natomiast sałatki, ryby, sery, warzywa, owoce, również makarony, najlepiej brązowe, z pełnych ziaren - pozwalają trzymać glikemię na stałym poziomie i zapobiegają chorobom naczyń.

Należy się też wystrzegać słodyczy, bowiem są one główną przyczyną rozregulowania metabolizmu cukrów. Również niektóre substytuty słodyczy są przeciwskazane, np. wysoko słodzone jogurty (większość na rynku), soki owocowe, niektóre owoce (arbuz, winogrona), napoje gazowane.

Lekarz, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy