Dieta w depresji dla 42-latki

Witam. Od 8 lat choruje na depresje.Bardzo chcialabym zmienic diete na odpowiednia dla tej okrutnej choroby,poniewaz odkad jestem na lekach troche przytylam i bardzo zle sie z tym czuje co zle wplywa na moje samopoczucie. Dziekuje i pozdrawiam. Justuna

W przypadku przybierania na wadze u osób cierpiących na depresje wskazane są kompleksowe oddziaływania: rewizja farmakoterapii, aktywizacja ruchowa i zmiany dietetyczne. W niektórych przypadkach warto właśnie rozważyć zmiany w zakresie farmakoterapii, uwzględniające takie leki, które nie powodują przybierania na wadze. Aktywność ruchowa, która u osób z depresją może być zmniejszona, ma z kolei pozytywny wpływ nie tylko na masę ciała, ale tez na przebieg depresji. Zaleca się regularne, umiarkowane ćwiczenia fizyczne - minimum 3 razy w tygodniu po około 30-45 minut. Korekty dietetyczne powinny polegać na eliminowaniu składników pokarmowych bogatych w cukier i tłuszcze, na rzecz warzyw, kasz, pieczywa bogatoresztkowego i owoców. Zaleca się redukcję ilości spożywanego mięsa i zmiany jakościowe w tym zakresie - zamianę wieprzowiny na chudą wołowinę, mięso drobiowe, a zwłaszcza ryby. Warto zrezygnować z masła na rzecz oliwy. Należy unikać słodyczy i białego pieczywa. Preferuje się pokarmy gotowane i duszone, zamiast smażonych. W Internecie znajdzie Pani szereg porad dietetycznych, można też rozważyć wizytę u dietetyka. Zachęcam do całościowego podejście do problemu nadwagi, gdyż zapewnia to lepsze rezultaty, a wtórnie - poprawę w zakresie depresji.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza