Dieta wysokokaloryczna - jak przytyć?

Witam. Mój problem dotyczy wagi. Mam 169 wzrostu i ważę 55 kg. Chciałabym przytyć. Niebardzo wiem w jaki sposób. Proszę o poradę, jakieś wskazówki. Czytałam, że powinnam zastosować dietę wysokokaloryczną. Proszę o dokładniejsze wskazówki..
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 19,29. Nie podałaś jednak swojego wieku, a parametr ten potrzebny jest do odniesienia BMI na siatkach centylowych.

Jeżeli jesteś osobą, pomiędzy 10-18 rokiem życia, to wartość BMI 19,29 znajduje się między 10 a 75 percentylem. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa. Nie masz niedowagi, którą definiuje się, gdy BMI jest poniżej 10 percentyla.

Jesteś osobą szczupłą, ale nie ma wskazań do stosowania diety wysokokalorycznej. Postaraj się zdrowo odżywiać. Pamiętaj, aby spożyć ok. 4-5 posiłków w ciągu dnia (konieczne I i II śniadanie), dbaj też, aby dieta była urozmaicona - bogata w produkty, których brakuje w diecie wielu osób - warzywa, owoce, ryby morskie, produkty mleczne. Swój jadłospis możesz także urozmaicić włączając do niego nasiona roślin strączkowych, ziarna, suszone owoce. Unikaj produktów smażonych, staraj się spożywać chude mięso - tj. drób, cielęcina, chuda wołowina.
Nie zapominaj o aktywności fizycznej. Staraj się ćwiczyć minimum 2-3 razy w tygodniu.

Dodatkowo zapoznaj się ze zdrową dietą dla nastolatków http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatkow

Pozdrawiam