Dieta ze słodyczami?

Wiec tak, chciałaby zrzucić ok. 8 kg tyle, że nie potrafię zrezygnować ze słodyczy szczególnie bez czekolady. Wiem, jakie są tego skutki uboczne, oj doskonale wiem tyle, że to nadal mnie nie przekonuje, żeby tego nie jeść i w sumie nie chce z niej rezygnować. Jak mogę schudnąć, jedząc ją nadal i nie wykluczając jej ze swojej przyszłej diecie? Od razu wspomnę, że próbowałam zastąpić ją czym innym. Nie jestem fanką owoców ani warzyw i tu jest też problem.
ponad rok temu

Witam,

Jeśli chodzi o słodycze, to proponowałabym zdrowsze zamienniki i są to:
- galaretki owocowe
- kisiele (wyporcjowane), zdrowsze jeśli dodamy do nich np. starte jabłko
- batony zbożowe (typu muesli)
- sorbety owocowe
- koktajle mleczno-owocowe
- musy owocowe
- kakao na odtłuszczonym mleku
- cukierki na bazie słodzików
- lody śmietankowe (wyporcjowane) bez dodatków.
Nie polecam czekolad typu light - czasem zawierają nawet więcej kilokalorii niż czekolady tradycyjne.

Możesz spożywać słodycze, ale pamiętając o umiarze.
Jeśli wiesz, że nie uda Ci się powstrzymać przed nadmierną konsumpcją - po prostu nie kupuj słodkości.
Możesz wybrać sobie dzień, w którym będziesz mogła nagrodzić się czymś słodkim (większą porcją), lub zjadać codziennie niewielką porcję.
Istotne jest, abyś dodatkowe kilokalorie spaliła w ramach aktywności fizycznej.

Gorąco polecam zajęcia aerobiku.
Minimum aktywności fizycznej to 30-40 minut dziennie.
Każda godzina aerobiku zajęć wiąże się ze spaleniem ok. 500 kcal (czyli kalorycznością bliską 1 tabliczce czekolady).

Pozdrawiam