Dietka+ćwiczenia

Witam! Od niedawna ćwiczę dziennie rano i wieczorem wykonuje pakiet ćwiczeń: brzuszki,brzuszki z uniesionymi nogami,a6w,Sztanga,hantle całość średnio zajmuje mi zawsze 25-30 min mam 178cm ważę 80kg chciałbym zrzucić 5-10 kg. w zeszłym roku straciłem 10 kg ale bez ćwiczeń. Zazwyczaj jadam 2-3 jabłka, piję 2 butelki wody 1,5l i na obiad przykładowo jadam rybkę w folii z piekarnika. Przyrost tkanki mięśniowej jest nieporównywalny mimo tkanki tłuszczowej dość sporej mięśnie na brzuchu są dość widoczne szczególnie po. Chciałbym się upewnić czy sposób, który stosuję jest dobry, czy takim odchudzaniem nie stracę tkanki mięśniowej ze względu na małą ilość białka i stracę zbędne kilogramy?
ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 25.31.
Twoje BMI na siatce centylowej odpowiada okolicy 90 centyla, od którego rozpoznaje się nadwagę.
Myślę jednak, że w Twoim przypadku możemy mówić o prawidłowej masie ciała i rozwinięciu tkanki mięśniowej, która waży więcej niż tk. tłuszczowa.
  Ostatecznej oceny może dokonać lekarz, który wie jak rozwijałeś się do tej pory.
Generalnie Twojego odżywiania nie nazwałabym prawidłowym, chyba że nie opisałeś wszystkiego co zjadasz.
Proszę, zapoznaj się z Piramidą Zdrowego Żywienia:http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci
Aby białka organizmu nie były zużywane jako surowiec energetyczny, niezbędne jest odpowiednie dostarczanie węglowodanów.
Moim zdaniem nie powinieneś się odchudzać, a jedynie zwiększyć aktywność fizyczną i wyeliminować: słodycze i tłuste przekąski.
Warto także unormować pory posiłków.
Optymalnie 5 posiłków dziennie, każdy co ok. 3 godziny.
Pozdrawiam