Dlaczego 2-miesięczne dziecko nie śpi kilka dni?

Witam. Mam ogromny problem z synkiem, już od urodzenia był na piersi 24 h/dobę, spał po 3 godziny i znowu cyc, w szpitalu dawali mu glukozę, wtedy spał po 5-6 godzin. Od drugiego tygodnia życia zaczęły się kolki, na początku były mniejsze, próbowałam wszystkich środków dostępnych bez recepty w aptekach, podawalam s*** i było super, gdy buteleczka się kończyła kolki wracały, mimo podawania kropli płakał. Potem znowu kilka dni dobrze i znowu krzyk. Teraz ma dwa miesiące i siedem dni, od kilku dni kolki wróciły, z godziny na godzinę jest coraz gorzej, krzyk jakby go ze skóry obdzierali, dzień i noc krzyk i płacz, czy jest przed jedzeniem w trakcie czy po tak przeraźliwie krzyczy, że nie da się wytrzymać. Przez to nie śpi kilka dni, w nocy jak prześpi 4 godziny między karmieniem to jest sukces. Gdy jest bardzo zmęczony, próbuje zasnąć wtedy zaczyna się rzucać w łóżeczku, macha rekami i nogami, rzuca główką, zaczyna się denerwować i płacze.

Robiłam badania krwi i moczu wszystko jest ok, usg brzuszka jest w porządku. Odwiedziłam wszystkich możliwych lekarzy i każdy mówi "o to współczuję, że nie śpi", a nikt nic konkretnego nie powiedział poza tym, że to kolka. Maluszek jest bardzo pobudzony, jakby był na jakimś narkotyku. Bardzo mnie martwi jego płacz i bezsenność. Nikt nie chce mi pomóc, jakieś leki czy cokolwiek, żeby ulżyć dziecku. Ja już nie pamiętam, kiedy spałam. Z nerwów zgubiłam 25 kilo, tracę cierpliwość, płaczę, krzyczę i przeraża mnie ta bezradność. Proszę mi pomóc!!! Mogę jeszcze wspomnieć, że odwiedziła mnie dzisiaj policja, bo sąsiedzi myśleli, że się znęcam nad dzieckiem, tak mocno krzyczy całymi dniami. To chyba nie jest normalne?!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Lekarze zamiast współczucia powinni skierować Panią na kontrolne badania do neurologa dziecięcego oraz na spotkanie z terapeutą integracji sensorycznej:) Przy takim zachowaniu konieczne jest wykluczenie medycznego podłoża lub podjecie próby zdiagnozowania.

Często dzieci, które urodziły w wyniku tzw. trudnego porodu, albo gdy mamy źle znosiły ciążę, mogą przejawiać takie zachowania: płakać, nie spać, być drażliwe.

Pozdrawiam