Dlaczego 4-latka za mało waży?

Witam, Lekarz rodzinny po bilansie 4 latka zlecił córce morfologie i kilka innych badań. Córa ma niedobór masy ciała i wzrostu (poniżej 3 centyla) Wszystko wyszło w normie oprócz : -płytki krwi 458 (norma 440) -WBC 8,5 (norma 14,5) w tym NEU % 60,2 %(5,11) norma do 55. Czy powinnam się martwić? Córka jakieś 2 tyg temu miała dwudniową gorączkę, ostatnio katar - około tygodnia, dwóch temu. Proszę o radę. Wizyta u lekarza dopiero w następnym tyg. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Wyniki badań nie stanowią powodu do niepokoju. Jeśli chodzi o bilans, proszę porównać aktualny wynik z poprzednimi bilansami - czy córka zawsze była niska, czy nagle spadła z normy. Warto porozmawiać z dziadkami, czy Pani, albo tata dziewczynki, byliście zawsze niscy i szczupli.