Dlaczego 6,5-miesięczny syn nie chce jeść i często budzi się w nocy?

Bardzo proszę o pomoc, bo już jestem bezradna. Mój mały był zawsze dużym bobaskiem, gdy się urodził, miał 4,5 kg, jest dzieckiem karmionym piersią. W połowie 4 miesiąca zaczęłam podawać różne, stałe rzeczy, zgodnie z diagramem diety. Czyli małe ilości, po kilka dni z rzędu to samo. Wszystko było dobrze do momentu, kiedy mały bardzo mocno zwymiotował, potem znowu po podaniu czegoś innego i tak z 5 razy, w tej chwili nie chce kompletnie nic innego oprócz mojego cyca jeść. Na dodatek w dalszym ciągu ulewa. Budzi się kilka razy w nocy, śpi w swoim łóżeczku. Nie ma jeszcze ząbków. Mieszkam w UK, byłam u lekarza, lekarka powiedziała, że mam próbować dalej i nawet nie oglądnęła małego, ani go zważyła, na oko stwierdziła, że jest zdrowy. Za niedługo wracam do pracy i martwi mnie fakt, że mały nie chce nic innego, nawet odciągnięte mleko z butelki, co kiedyś nie było żadnym problemem. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Warto zapytać lekarza o refluks i poprosić o leczenie w tym zakresie, ponieważ częste ulewanie, choć może stanowić jeszcze pewną prawidłowość, zanim wykształci się na dobre układ pokarmowy, może sprawiać duży dyskomfort i niechęć do jedzenia pokarmów.

Po ustabilizowaniu odruchu wymiotnego warto wprowadzać pokarmy w małych dawkach i konsekwentnie;) aby stopniowo je zwiększać. Jeśli w miejscu Pani zamieszkania jest poradnia laktacyjna, to dobrze jest udać się tam i skorzystać z pomocy, jak wprowadzić nowe pokarmy i kiedy najlepiej przestać karmić dziecko piersią.

Pozdrawiam