Dlaczego 9-latek nie chce zasypiać sam?

Mam takie pytanie: chłopiec 9 lat nie chce zasypiać sam w swoim pokoju. Czy generalnie zasypianie z nim w tym wieku jest jeszcze ok.
MĘŻCZYZNA, 47 LAT 3 miesiące temu

Czy rozmawiał Pan z synem i próbował ustalić powód jego lęków i obaw? Może dziecku brakuje wspólnie spędzonego czasu z kimś dorosłym i w ten sposób próbuje go kompensować? Nie wiem też, czy problem występuje codziennie, czy okresowo? Gdyby problem utrzymywał się za jakiś czas to rozważyłbym konsultację u psychologa. Pozdrawiam!