Dlaczego ataki astmy są tak silne?

Witam!Choruje na astme,ataki mam tylko w okresie zimowym jak tylko zaczynam byc chora to od razu ataki mam.Ataki mam tak silne,ze musze jechac do szpitala albo karetka przyjezdza do mnie.Chcialam sie dowiedziec dlaczego mam te ataki tylko przy chorobie,dodam,ze nawet jak tylko katar mam to juz sie zaczyna.Dziekuje za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Wszelkiego rodzaju infekcje mogą powodować występowanie zaostrzenia astmy. Proponuję udać się z powyższymi objawami do pulmonologa. Być może konieczna jest modyfikacja leczenia. Proszę pamiętać iż tylko lekarz i tylko po bezpośrednim badaniu pacjenta może zalecić modyfikacje leczenia. Konieczna wizyta u lekarza.