Dlaczego badanie USG wykazało u mnie trzy śledziony?

Proszę o udzielenie porady. Badanie USG jamy brzusznej wykazało u mnie trzy śledziony, czy powinnam powtórzyć badanie w celu potwierdzenia czy rzeczywiście są to dodatkowe śledziony? Do jakiego lekarza powinnam się udać, aby ocenił moje wyniki badania ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Dodatkowe śledziony to naturalna cecha pewnego procenta populacji. Nie jest to patologią. Pozdrawiam.