Dlaczego BHCG rośnie?
Jak to jest możliwe żeby ze spadającego o polowe GHCG wzrosło dwukrotnie!? Byłam w ciąży, pierwsze BHCG miałam 287,3 po paru dniach spadło do 191,7 dwa dni, potem już byłam w szpitalu z lekkim krwawieniem, w tym czasie miałam zrobione kolejne BHCG i USG widać było pęcherzyk żółtkowy, ale doszło do mocniejszego już krwawienia, a BHCG było 320 jednostek, na następny dzień kolejne BHCG 429.
Pragnę nadmienić, że wykluczono ciążę pozamaciczną! Podobno doszło do poronienia, w co nie wątpię, gdyż krwawię, ale nie rozumiem dlaczego BHCG cały czas rośnie!?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania
Witam!
Ponieważ krwawienie jeszcze trwa, nie można mówić o dokonanym poronieniu. Wzrost jest, ale nie tak duży, jakiego spodziewalibyśmy się przy prawidłowo rozwijającej się ciąży. Spadek, a następnie ponowny wzrost stężenia betaHCG jest rzeczywiście zaskakujący. Z pewnością należy dalej monitować to stężenie, aby wykluczyć ciążową chorobę trofoblastyczną.
Pozdrawiam serdecznie!