Dlaczego ból po ukłuciu jest nie do wytrzymania?

Witam, w pracy ukułam się kaktusem w łokieć, igła kaktusa była dość duża i usunęłam ją bez problemu, jednak bół po ukłuciu jest nie do wytrzymania i ciężko mi ruszać ręką. Co w takim przypadku zrobić?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli ukłucie było głębokie mogło dojść do urazu nerwu. Przyczyną dolegliwości bólowych może być też duży stan zapalny. Należy dobrze odkazić miejsce urazu, a w razie nieustepowania lub nasilenia dolegliwości zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu lub chirurga.