Dlaczego bolą mnie jajniki?

Od czasu do czasu mam bóle jajników przez krótką chwilę, a później mijają, tak jakby przed okresem, nie wiem czy mam sie bać czy po prostu to ignorować?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Takie bóle, określane często właśnie jako "jajnikowe", są w ciąży normalne - wynikają z powiększania się macicy i pociągania za więzadłą, na których jest ona zawieszona. Niepokojący jest dopiero skurczowy, silny ból pojawiający się w regularnych, niedużych odstępach czasu.

Pozdrawiam!