Dlaczego bolą mnie jajniki?
Od czasu do czasu mam bóle jajników przez krótką chwilę, a później mijają, tak jakby przed okresem, nie wiem czy mam sie bać czy po prostu to ignorować?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania
Witam!
Takie bóle, określane często właśnie jako "jajnikowe", są w ciąży normalne - wynikają z powiększania się macicy i pociągania za więzadłą, na których jest ona zawieszona. Niepokojący jest dopiero skurczowy, silny ból pojawiający się w regularnych, niedużych odstępach czasu.
Pozdrawiam!