Dlaczego boli mnie brzuch po lewej stronie w wieku 18 lat?

Dzień dobry. Mam 18 lat uprawiam bardzo intensywnie sport. Tydzień temu pojawił się ból pod brzuchem przy środku ale bardziej po lewej stronie. Być może choć nie wiem dokładnie ten ból mógł się pojawić po wykonywaniu martwego ciągu na siłowni. Ból pojawia się przy ruchu noga np. Podniesienie nogi do góry w pozycji leżącej czy nawet przy chodzeniu i przy truchcie. Lekarz rodzinny powiedział że może to być przepuklina która wychodzi i się chowa. Chciałbym zapytać czy objawy wskazują na przepukline i czy jeżeli ból jest nie dużo to czy można nadal trenować z takimi objawami?

szanowny Panie dobrze by było wykluczyć przepuklinę i wykonać USG jamy brzusznej, na razie proszę się wstrzymać z treningami