Dlaczego boli mnie odcinek znajdujący się na ostatnich żebrach?

Boli mnie odcinek znajdujący się na ostatnich żebrach, ból najczęściej pojawia się gdy ułoże się do spania lub staram rozciągać się. Uprawiam dużo sportu gdzie trzeba nagimnastykowac się i użyć trochę siły (koszykówka i siłownia)

Lek. Paweł Szadkowski

Ból może być wywołany przeciążeniem mięśni lub zakwasami. Jeśli objawy nie miałyby związku z wysiłkiem lub nasilałyby się to warto by udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i ewentualnie zlecenia badań dodatkowych.