Dlaczego boli ząb po usunięciu próchnicy?

Witam jakieś niecale 2 tyg temu mialem wizyte u dentysty aby usunac niewielka ilosc próchnicy i po zaplombowaniu zęba boli mnie podczas gryzienia twardych rzeczy oraz czuje dyskomfort podczas picia zimnych napojów bo bólem tego nazwac nie można. Czy to jest powazniejszy problem i należy z tym isc do dentysty ?

Witam,
Podejrzewam, że mamy do czynienia z dwoma problemami - zbyt wysokie wypełnienie i nadwrażliwość pozabiegowa. Polecam udać się do lekarza celem korekty wypełnienia oraz pokrycia zęba specjalnym preparatem na nadwrażliwość. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Tak nalezy koniecznie udac się do lekarza stomatologa aby ocenił co się dzieje