Dlaczego borelioza jest groźna dla płodu?

Dlaczego borelioza jest niebezpieczna dla płodu??? Jakie mogą być skutki zakażenia boreliozą w ciąży??? Czy każda kobieta ciężarna powinna się obawiać powikłań, jeśli tak, to jakich? A czy to prawda, że u dziecka dziedziczącego boreliozę nie da się jej wykryć w żaden sposób i czy to reguła, że matka zarażona przekaże boreliozę dziecku?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Nie istnieją dane wskazujące na to, że borelioza stanowi zagrożenie dla płodu. Ponadto matka nie przekazuje tej choroby dziecku w genach (boreliozy się nie dziedziczy!), nie udokumentowano również przeniesienia choroby z matki na płód. Borelioza zagraża dziecku, ponieważ zagraża jego matce i ze względu na nią musi być leczona.