Dlaczego borykam się z wiecznym katarem i kichaniem?

Witam, mam 20 lat, od dłuższego czasu borykam się z wiecznym katarem i kichaniem. Rok temu miałam zabieg prostowania przegrody nosowej, a później zmniejszanie małżowin. Przez jakiś czas było troszkę lepiej (nie chrapię), ale moje objawy znowu strasznie się nasiliły. Bez znaczenia jest, jaka jest pora roku. Katar i kichanie utrzymują się przez cały rok. Jest to bardzo uciążliwe. Proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli objawy utrzymują się cały rok, powodem może być alergia - np. uczulenie na roztocza. Ważne jest również zachowanie odpowiedniej wilgotności w mieszkaniu, zbyt suche powietrze podrażnia śluzówki i u wielu osób stanowi przyczynę problemu. Powinna się Pani zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu, gdyż konieczne jest zestawienie objawów i całego obrazu klinicznego.