Dlaczego brwi wypadają po przetarciu ręcznikiem?

Dzień Dobry chciałbym zapytać dlaczego brwi wypadają po przetarciu ręcznikiem brwi ( nawet delikatnie ) chodzi o to że po umyciu twarzy ,przecieram twarz ręcznikiem i wypadają mi brwi. Najczęściej w połowie brwi ,teraz są takie że od początku są ciemniejsze ,a na końcu jakby ich prawie nie było ,bardzo proszę o pilną odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Przyczyn może być wiele: stres, niedoczynność tarczycy (to dość charakterystyczny objaw, że brwi wypadają od połowy - proszę zbadać TSH i FT4), atopowe zapalenie skóry, które rozwija się też na powiekach powodując wypadanie brwi i rzęs, może przyjmuje Pan jakieś leki, których skutki uboczne właśnie tak się objawiają, reakcja alergiczna na kosmetyki do oczu, reakcja alergiczna na soczewki kontaktowe, zapalenie mieszków włosowych, zakażenie pasożytnicze skórny nużeńcem ludzkim i na pewno jeszcze kilka innych przyczyn. Najlepiej, gdyby udał się Pan do dermatologa, który będzie mógł ocenić Pana skórę i przybliżyć rozpoznanie.