Dlaczego chłopak utrzymuje relacje z byłymi?

Jestem w związku z chłopakiem od 5 lat ale on na potralach społecznościowych typu fb wyszukuje swoje byłe i pisze do nich co slychać a mi sie to nie podoba po co on grzebie w przeszłosci ?

Dzień dobry, bardzo ważna jest partnera motywacja. Nie koniecznie ma źle zamiary. Tak jak Pani mówi to przeszłość, jego związki z nimi to też przeszłość. Jest grupa osób dla których to normalne, że takie relacje się utrzymuje, są to zwykłe znajomości. Warto jednak porozmawiać z partnerem, żeby przepracować Pani zazdrość. Ewidentnie te jego decyzję obniżają Pani poczucie bezpieczeństwa.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam,

proszę porozmawiać z chłopakiem o tym, co Pani czuje i zapytać, dlaczego tak się zachowuje? Szczera rozmowa pozwoli Pani zrozumieć problem.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, proszę porozmawiać z chłopakiem na ten temat, dlaczego utrzymuje kontakty. Czy jest to związane z ciekawością, chęcią utrzymania kontaktów koleżeńskich. Czuje Pani zazdrość o jego byłe partnerki. Warto się zastanowić czy zazdrość jest uzasadniona, dlaczego się pojawia.
Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

Zmaga się Pani z bardzo trudnym uczuciem, jakim jest zazdrość. Pojawiła się ona w wyniku utrzymywania przez chłopaka kontaktów z byłymi dziewczynami. Dla niektórych jest to coś normalnego, jednakże dla innych nie. To wszystko kwestia dogadania się między sobą partnerów, na co się zgadzają a na co nie - oboje powinni wyrazić zgodę na dane zasady i żadne z nich nie powinno na tym ucierpieć. Dlatego bardzo ważne jest to, aby porozmawiała Pani ze swoim chłopakiem na temat tego, co Pani czuje (warto też zastanowić się, z czego to uczucie wynika).

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA