Dlaczego choroba nawróciła?

Witam! Piszę do Was bo permanentnie jestem chora na... grype. Ból gardła, ból migdałków, chrypka, czasami gorączka (dwa razy się zdażyla 39 stopni). Choruję już od ponad 2 miesięcy. Najpierw próbowałam domowych sposobów, ale jak pojawiła się gorączka to poszłam do lekarza. Dostałam antybiotyk "CEC 500 Cefaclor". Przeszło niemalże od razu ale dopóki brałam lekarstwo. Jak się skonczyło toczułam się coraz gorzej aż w koncu znowu się rozchorowałam, dostałam gorączki, którą tym razem trudniej było zbić. Poszłam kolejny raz do lekarza, dostałam Penicyline. Po kilku dniach wyzdrowiałam ale jak się lekarstwo skończyło to znowu zachorowałam. Znowu boli mnie gardło, znowu mam spuchnięte migdałki, chrypke. Tylko czekać na gorączke.... Oco może chodzić? Przecież nie moge tak ciągle być na antybiotyku. Dodatkowo przyjmuje witaminy, staram się dbać o odporność. Dodam, że choruję na Hashimoto, jednak pod kontrolą endokrynologa i wyniki mam dobre. Liczę na odpowiedź i pozdrawiam. Agnieszka

Lek. Paweł Szadkowski

Musi Pani udać się do lekarza w celu wykonania dokładnego badania podmiotowego i przedmiotowego, ewentualnie rozszerzenia diagnostyki i zmiany leczenia. Mogę zasugerować wykonanie wymazu z gardła i migdałków (posiew + antybiogram). Można również sprawdzić morfologię krwi z rozmazem ręcznym oraz poziom białka całkowitego i immunoglobulin.