Dlaczego chudnę?

50kg, 168cm, 17 lat, kobieta, tryb siedzący ;/, a ćwiczę tylko na w-f, czyli 3 razy w tygodniu.. Dlaczego chudnę? Trzy lata temu, czyli jak miałam 14 lat, ważyłam 55 kg i byłam niższa o 3-4 cm i byłam baaardzo aktywna fizycznie, grałam w piłkę nożną i biegałam. Od około roku chudnę (teraz chyba przestałam) kości miednicze mi wystają (wygląda to okropnie), biust mi się zmniejszył. Wracam ze szkoły i siadam przed TV lub komputerem, oczywiście jedząc słodycze. Obiadu prawie nie tknę, a nawet jeśli zjem, to od razu po odłożeniu widelca kieruję się po batona. W weekendy siadam przed TV trzymając w ręku miseczkę ciasteczek, cukierków, batoników itp. Oczywiście jadam także owoce i warzywa typu: banany, brzoskwinie, jabłka, borówki, marchewki itp. Staram się zdrowo odżywiać, jadam mieszanki studenckie, migdały i suszone morele. Moja mama w moim wieku była ode mnie szczuplejsza. I teraz przechodząc do sedna: czy coś jest nie tak, że tak chudnę? Nawet już żartowałam, że mam tasiemca. Obwód uda: 50 cm talia: 66cm biust: 80cm. Proszę mi pomóc.
ponad rok temu

Witam,

Możliwe, iż w Twoim przypadku nadmierna szczupłość determinowana jest przez geny (pisałaś, że Twoją mamę także cechowała drobna budowa ciała).
Niemniej, ponieważ jest to niepokojące, polecałabym wizytę u lekarza.
Warto wykonać badania np. w kierunku nadczynności tarczycy.
Nie ma sensu, żebyś niepotrzebnie się martwiła.

Piramida Zdrowego Żywienia dostępna jest na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Pozdrawiam