Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego córeczka budzi sie w nocy?

Witam. Mam 29 lat, moja córeczka ma 13 miesiecy. Od 7 miesiąca przesypiała pięknie całą noc, od dwoch tygodni budzi się w nocy z okropnym krzykiem:( Przypuszczam, że zaczęło się to od momentu, kiedy próbowałam ją nauczyć samodzielnego zasypiania, jak piszą we wszystkich"mądrych" książkach, dać się dziecku wypłakać, nie brać na ręce i zostawić na 5 -10 min same w pokoju. Biedna, aż mało nie zaczęła wymiotować ze stresu i płaczu, nawet nie wytrzymałyśmy 5 min, zarówno ona, jak i ja. Czy to mogł być tak wielki szok dla małej istotki, że teraz ją to prześladuje? Co zrobić, aby znów przespała całą noc? Zaznaczę jeszcze, że staramy się zapewnić jej regularny tryb życia tzw. bezstresowe wychowanie.

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Plecaczek z krzyżem

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wykonać wiązanie plecaczek z krzyżem.

Witam:)

W każdej sytuacji, w której nie jesteśmy pewni jak postąpić z własnym dzieckiem najlepiej skonsultować się ze specjalistą, w tym przypadku z psychologiem dziecięcym. Wprowadzenie zmian w realizowaniu potrzeby snu dla maluszka, okazało się dla niego dużym przeżyciem. Domyślam się, że nie tylko dla córki, ale również dla Państwa. Teraz, nieregularny sen może wynikać albo z naturalnej zmiany rytmu zasypiania, realizowania drzemek itd. lub z niepewności, że znowu będzie zasypiała sama. Trudno to stwierdzić, więc zachęcam do rozmowy z fachowcem, który wskaże jak zachęcić dziecko do samodzielnego zasypiania i jak przetrwać inne ważne i trudne zdarzenia i sytuacje, z którymi spotka się w życiu.

Pozdrawiam

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy