Dlaczego czaszka się rozeszła po operacji guza?

Witam moja mama miała guza mózgu w okolicy ruchowej prawej w 86r zostal usunięty razem z częścią czaszki w to miejsce nie została wystawiona żadna płytka od pewnego czasu na końcach czaszki rozeszła się skóra bądź też skostniala Ale są widoczne kości czaszki które coraz bardziej się uwidaczniaja pół roku temu neurochirurg stwierdził że tak ma być Ale to bardzo mi się nie podoba mam zdjęcia które mogę przesłać na maila proszę o pomoc gdzie z tym mam się udać

Jeśli rozeszła się skóra to należy ja zamknąć. Nie do końca rozumiem opis, ale z tego co Pani pisze to jest otwarta ziejąca rana jeśli tak to należy ja zamknać.