Dlaczego czuję dyskomfort w miejscu, gdzie znajdował się pęcherzyk żółciowy?

10 miesięcy temu miałam zabieg laparoskopowy wycięcia pęcherzyka żółciowego. Kilka dni temu nad ranem miałam podobny ból jak podczas ataków kolki i w miejscu prawego podżebrza. Czasem zwłaszcza leżąc wieczorem mam jakiś dyskomfort w miejscu, gdzie znajdował się pęcherzyk żółciowy i promieniuje to czasami na prawą, dolną część pleców. Jaka może być tego przyczyna?

Lek. Paweł Szadkowski

Przyczyną może być kamica dróg żółciowych. Najlepiej jeśli uda się pani do lekarza prowadzącego (chirurga) w celu zbadania i zlecenia odpowiedniej diagnostyki. Warto wykonać USG jamy brzusznej. Przydatne mogą być również badania laboratoryjne: ALT, AST, ALP oraz bilirubina całkowita i bezpośrednia.