Dlaczego czuję silny ból po lewej dolnej stronie kręgosłupa?

Witam. Mam 24 lata. Od pewnego czasu występuje u mnie bardzo silny ból po lewej dolnej stronie kręgosłupa. A także drętwienie kończyn. Wykonałam rtg kręgosłupa lędźwiowo-krzyzowego a wynik jest następujący: spłycina lordoza, wezsza tarcza m/ trzonowa L5-S1, rotacja kręgów. Na co to może wskazywać, co powinnam teraz zrobić i do jakiego specjalisty sie udac?

Lek. Paweł Szadkowski

Ból połączony z parestezjami i/lub drętwieniem kończyn może wynikać z ucisku na rdzeń kręgowy. Badanie RTG kręgosłupa nie jest najlepszym badaniem obrazowym w tym przypadku, ale pomaga wykluczyć większe zmiany kostne. Wynik i pani dolegliwości najlepiej jeśli skonsultuje pani z neurologiem. Jeśli występują nasilone objawy neurologiczne (w szczególności niedowład kończyn, zaburzenienia oddawania moczu lub stolca) wskazana jest pilna konsultacja.