Dlaczego czuję takie zmęczenie?

Kobieta 45 lat. Bardzo proszę o pomoc od paru m-cy odczuwam straszną męczliwość, czesto sennośc w ciągu dnia często totalny brak sił, nerwowość. Na tydzień przed miesiączką zauważyłam pocenie w nocy, miesiączki występują dość regularnie ale są bardzo skąpe ostatnio trwała dwa dni . Badania morfologia, ob, elektrolity, Alat, Aspat kilka razy powtarzane w normie. EKG Echo serca w normie czekam na wynik ekg holter. Choruję na Hasimoto ale hormony tarczycy uregulowane dodam że odczuwam ucisk w obrębie szyi mam trzy guzki na tarczycy pod kontrolą endokrynologa usg (guzki łagodne była BAC). Endokrynolog zasugerował klimakterium początki hormony płciowe na granicy norm choć nie robiłam ich w odpowiednim dniu. Bardzo proszę o pomoc co się ze mną dzieje, dlaczego tak się męczę. Dodam jeszcze badanie moczu w normie USg jamy brzusznej też.

Dzień dobry, w swoim zapytaniu pisze Pani o objawach, które od kilku miesięcy Pani towarzyszą i są dosyć męczące. Mogą one wskazywać na problem endokrynologiczne (chociaż tutaj wspomina Pani, że wyniki badań są w normie), mogą to być również początki menopauzy. Podane objawy mogą także wskazywać na nerwicę. Jest to choroba, która występuje pod róznymi postaciami: nerwicy natręctw, ataków paniki, fobii czy lęku uogólnionego. Istotą nerwicy jest lęk, a wywołuje on wiele reakcji psychosomatycznych. Do najczęstszych objawów somatycznych nerwicy lękowej zalicza się: bóle o różnej lokalizacji (bóle głowy, kręgosłupa, żołądka, serca, mięśni), zawroty głowy, kołatanie serca, drżenie kończyn, ucisk w gardle, uczucie duszności, płytki oddech, suchość w ustach, nagłe uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, zaburzenia zmysłów, biegunki, wymioty, zaburzenia snu i czynności seksualnych. Mogą one pojawiać się w sytuacjach silnego stresu lub występować przewlekle.
Dlatego też jeśli lekarze wykluczą podłoże endokrynologiczne oraz początki menopauzy, sugerowałabym wizytę u psychoterapeuty w celu sprawdzenia czy u Pani objawy mają podłoże nerwicowe. Pozdrawiam oraz życzę wiele zdrowia.