Dlaczego czuję, że tracę przyjaciela?

Witam Mój bliski przyjaciel rozpoczął własną działalność gospodarczą i niedawo rozpoczął obiecujący związek z nową dziewczyną. Oczywiście ma mniej czasu na inne spotkania. Cieszę się z pozytywnych zmian w jego życiu i biznesie i martwi mnie, że tracimy kontakt. Nie potrafię odnaleźć się w nowej sytuacji, czuję, że go tracę i nie wiem co zrobić, aby utrzymać nasza przyjaźń i przenieś ją na wyższy poziom. Zrozumiałem, że jest mi bardzo bliski. Pozdrawiam

Witam Pana Serdecznie,

Nie traci Pan Przyjaciela, tylko zmieniły się u Niego priorytety.
Pana Przyjaciel jest zaabsorbowany swoją Firmą, która
bardzo potrzebuje zaangażowania i dbania o szczegóły, jak również powstała relacja partnerska i tak się dzieje, taka jest kolej rzeczy, że wszystko się zmienia...

Myślę, że warto byłoby podzielić się z Przyjacielem swoimi obawami, i przekazać Mu komunikat, że utrzymanie relacji przyjacielskiej i spotkania z Nim są dla Pana bardzo ważne, jednak nie ma Pan wpływu na to, żeby relacje były takie, jak wcześniej...

Życzę Panu wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry. Warto zastanowić się co rozumie Pan poprzez słowa że jest Panu bardzo bliski? Sama przyjaźń polega na tym że nawet gdy nie mamy czasu w potrzebie przyjaciela go znajdziemy. Możemy widzieć się raz do roku a w naszej relacji nic się nie zmienia. Dlatego może za dużo Pan oczekuje od tej przyjaźni? Warto spotkać się z kolegą i omówić swoje oczekiwania i starać się zaakceptować zmiany.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam, Pana przyjaciel rozpoczął kolejny etap, zaangażował się w pracę i w nowy związek, co wiąże się z mniejszą ilością czasu. Odczuwa Pan że traci przyjaciela w związku ze skróceniem czasu który spędzacie razem oraz dlatego że część uwagi którą poświęcał Panu ukierunkowana jest teraz na inne sfery życia. Bliskość pozostaje, jednak wraz ze zmianami życiu zmieniają się również priorytety. Proszę się zastanowić jak może tą zmianę wykorzystać dla siebie. Zyskał Pan czas na realizację własnych planów.
Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co oznacza - wyższy poziom znajomości. Napisała Pani o tym, że przyjaciel założył firmę i wszedł w bliski związek. Pojawiła się obawa odnośnie osłabienia Waszych kontaktów. W pewnym momencie życia, gdy ktoś związuje się z drugą osobą takie więzy naturalnie się rozluźniają. Jednakże jeżeli to Panią znacznie niepokoi - warto o tym porozmawiać z przyjacielem. Dobrze byłoby się również zastanowić, czy nie ma tutaj drugiego dna - czy być może nie pojawiła się zazdrość i chęć stworzenia z obecnym przyjacielem czegoś "więcej".

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA