Dlaczego długo miesiączkuję?

Mam 49 lat. Miesiąc temu miałam wykonane badania hormonalne i USG, Lekarz stwierdził, że jestem w okresie menopauzy, nieregularne, wręcz byle jakie miesiączki to normalne i będzie to trwało około 2 lata i że wszystko jest w porządku. Obecnie mam miesiączkę już 15 dni i końca nie widać; rozpoczęła się 10 dnia po rozpoczęciu poprzedniej miesiączki, dość krótkiej. Czy faktycznie mam się tym nie przejmować?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem - specjalista endokrynologii ginekologicznej.