Dlaczego dostałam okresu 2 razy w tygodniu?

Witam, miesiączkuje od 13. roku życia, mam 23 lata. Cykl trwa u mnie 28 dni. Dostałam okres 9 sierpnia, a powinnam 23 sierpnia. Po tym okresie miałam bardzo obfitą wydzieline z pochwy przez cały czas, aż do dostania kolejnego okresu 30 sierpnia. Nie miałam wczesniejszych objawów, np. obolałości, które wskazywałyby, że dostanę okres. Wcześniej nie miałam problemów z nieregularnym okresem. Nie odbywałam stosunku przed okresem więc wykluczam ciążę.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Pojedyncze zaburzenia cyklu mogą zdarzyć się każdej zdrowej kobiecie, np. pod wpływem stresu, niewyspania, nadmiernego wysiłku fizycznego czy zmiany klimatu. Jeśli jednak sytuacja powtórzy się w najbliższych miesiącach, wskazana będzie wizyta u ginekologa. Zbada on Panią, by wykluczyć organiczne przyczyn krwawienia śródcyklicznego (nadżerka, mięśniaki, polip) i ewentualnie zleci badania hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie!