Dlaczego drętwieją mi ręka i noga?

Dzień dobry. Dwa dni temu nagle zaczęła mi drętwieć prawa dłoń i prawa noga. Mam taką samą siłę w rękach, ale moje palce są dość sztywne przez co mam problem z wykonywaniem precyzyjnych czynności. Mam siedzący tryb pracy, jestem kierowcą zawodowym, nie jestem osobą aktywną fizycznie, mam też problemy z wysokim ciśnieniem. Drętwieniu nie towarzyszą żadne inne objawy, nic mnie nie boli. Drętwienie jest ciągłe. Co to może oznaczać?

Witam,

w opisanym przypadku wymagana jest stacjonarna wizyta u lekarza (POZ) lub rodzinnego w celu przeprowadzenia badania podmiotowego które pozwoli ocenić Pana dolegliwości i zalecić diagnostykę obrazową, laboratoryjną.

Może się okazać, że wymagana będzie konsultacja neurologicza, kardiologiczna ale to już zostanie ustalone po badaniu przedmiotowym.

Pozdrawiam