Dlaczego dziecko budzi się z płaczem jak przy bólu brzucha?

Witam, moja córeczka ma 11 miesięcy, od ok 6 mięs. budzi się często w nocy. Jest karmienia mm, je w nocy 2razy i w ciągu tych 6 miesięcy jakby zebrać wszystko to może ok 3 tyg budziła się tylko na karmienia, reszta wygląda podobnie: budzenie się na karmienia plus od 3 do 15 pobudek, już nie mam siły. Na początku myślałam że to ząbki ale to wykluczylam, nie jest też za gorąco i za zimno. Noce wyglądają różnie,podawałam espumisan i na ok 2tyg pomogło ale znów są pobudki z płaczem jakby brzuszek bolał

Dobry wieczór,
nie każde nocne budzenie się dziecka oznacza ból brzuszka. Najczęściej jest potrzebą kontaktu z Mamą i/lub konsekwencją nieprawidłowego schematu karmienia, który w tym wieku raczej wyklucza nocne posiłki. Trzeba bardzo konsekwentnie dążyć do wprowadzenia nowego rytmu posiłków i snu.