Dlaczego dziecko dostaje pokrzywki?

Witam. Córka 5 lat od ok 10 dni co dzień przed spaniem dostaje pokrzywki (szyją policzki uda ręce zgięcie łokcia głównie ale też plecy dekolt ) czy możliwe jest ze to przez krople dicortineff które pediatra zapisała do nosa przy infekcji ? Czy od samej infekcji , która już ustąpiła? Jak długo taka sytuacja może potrwać Córka nie wysypia się , wykwity znikają po ok 30-60 min i znów jest ok do następnej nocy .

Witam, opisane objawy po winne być z konsultowane z lekarzem prowadzącym leczenie który zbada córkę oraz obejrzy zmiany i zdecyduje czy zalecić diagnostykę lub konsultację dermatologa lub alergologa.

Możliwe że zaleci leczenie do czasu konsultacji w/w specjalistów.

Pozdrawiam