Dlaczego dziecko dostało wysypki?

Moje dziecko 4,5 roczne dotarło zalecenia przyjmowania rutinoskorbin 3x1 dziennie po dwóch dniach wystąpiła obfita wysypka na całym ciele. Chciałem dodać że dziecko jest po pprEbytym zapaleniu oskrzeli gdzie przyjmował antybiotyk. Udałem się na kontrolna wizytę lekarz stwierdził że niewie czemu jest wysypka, a na moją sugestie że może po rutinoskorbin odpowiedziała że to tak niewielka dawka że napewno nie- z ulotki wynika coś innego Proszę o opinie

szanowny Panie, przykro mi ale nie jestem w stanie stwierdzić tego przez internet, być może to wysypka wirusowa