Dlaczego dziecko ma te bóle nogi?

Dzień dobry. Córka drugi raz budzi się w nocy z ogromnym płaczem, że boli ją nóżka. Ciągle ta sama. Pokazuje okolice kolana i piszczel. Mówi że ból jest jak mocny ból ucha albo brzuszka. Morfologia wykonana, kilka odchyłów jest. W tym Ob 38. Lekarz mówi, ze prawdopodobnie bóle wzrostowe chociaż może martwić że to jedna noga. W każdym bądź razie mówi, żeby się nie martwić, bo badania które go interesowały nie są złe. Przyznam ze bardzo się martwię. Zastanawiam się czy faktycznie ma rację, czy mogę coś zrobić? Powtórzyć badania? Po jakim czasie? Do jakiego specjalisty się udać? Podam te odchyły na morfologii RDW-SD 40,02 płytki krwi 537, pct 0,54 liczba bezocytow 0,07 monocyty 8 ob 38. Poza tym wszystko okej. Córka lat 5
KOBIETA, 35 LAT 1 tygodni temu

Dobry wieczór.

Opisane dolegliwości bólowe u córki są przykrym objawem, które może mieć rozmaite przyczyny.

Bóle stawu może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami, między innymi: stanem zapalnym, uszkodzeniem po urazie czy chorobą przewlekłą.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby poprosić innego lekarza o drugą opinię o stanie zdrowia córki.

Taka opinia pozwoli nie tyłu uspokoić Panią ale upewnić się, że córka zostało prawidłowo przebadane i zdiagnozowana.

Zalecał bym konsultację dobrego dziecięcego ortopedy lub rematologa dziecięcego.

Na wizytę proszę ze sobą zabrać posiadaną dokumentację z ostatniej wizyty lekarskie i badanie laboratoryjne z krwi która zostały zlecone.

Specjalista ortopeda, reumatolog po dokładnym zebraniu wywiadu chorobowego dziecka i badaniu fizykalnym narządu ruchu zleci odpowiednią diagnostykę z krwi oraz odpowiednią diagnostykę obrazową ale to już zdecyduje w trakcie badania narządu ruchu.

Pozdrawiam i życzę zdrowia dla córki.

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk