Dlaczego dziecko mówi przez nos?

Mój syn ma w listopadzie skończył 2 lata co najmniej od stycznia mówi przez nos (rzadko kaszle, raz dziennie, bez kataru). Po wizycie u laryngologa dostał kropelki robione w aptece po 2 tyg bez zmian, dostał steryd. Minęło 2 tyg i dalej bez zmian. Co mu może dolegac? Dodam że jest alergikiem (nos ma zatkany ale bez objaw alergii), ma astme, talasemie lagodna i porażenia lewego faldu głosowego(najprawdopodobniej od urodzenia)

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję pozostawać pod opieką laryngologa. Bez dokładnego zbadania trudno coś więcej doradzić, ale częstą przyczyną takiego stanu jest przewlekłe zapalenie zatok lub przerost migdałka gardłowego.