Dlaczego dziecko nie chce jeść mleka?

Witam. Jestem mamą ośmiomiesięcznego Synka. Ogólnie jest tak, że Synek nigdy jeszcze nie przespał całej nocy. Jak karmiłam piersią budził się bardzo często. Jak mlekiem modyfikowanym to oczywiście rzadziej. Już od miesiąca Mały nie je w nocy, z czego się bardzo cieszę. Ale w dzień nawet odrzucił mi całkowicie mleko modyfikowane. Mleko je tylko w postaci kaszek ale nigdy już się go niestety nie napije z butelki, nawet jak jest bardzo głodny. Woli płakać a i tak go nie wypije. Ale problem w tym że od miesiąca budzi się noc w noc o tej samej porze. Wybija godzina 1-sza, i słyszę marudzenie. To nie jest płacz. I tak do godziny 5 budzi się przynajmniej z 4 razy jak dobrze pójdzie... Później zaśnie o 5 i śpi do 7:30 a później albo już wstaje albo czasem drzemnie się jeszcze do 9... i w tym moje pytanko? Jaki może być powód budzenia się? Bo ja już nie mam pomysłu :( nadmienie że jak on się budzi daje mu wodę do picia i czasem znowu zasypia na 20-30 końcu i znów budzi się marudzeniem. Mleka niestety nie chce. Przed snem je sytą kaszkę. Ząbki mu nie idą bo ma już 4 jedynki. Dziąsełka nie są spuchnięte. Nie mam już sił na to... Proszę o pomoc...

Szanowna Pani, bez dodatkowych badań nie jestem w stanie pomóc. Proszę udać się z dzieckiem do pediatry