Dlaczego dziecko nie chce spać w nocy?

Witam serdecznie!!! Moja córeczka ma 10,5 miesiąca, również mamy z nią problem w nocy. Mniej więcej wygląda on tak: około 20 jest już zawsze taki rytuał: tata kąpie dziecko, ubiera, myją ząbki, usypia w wózku, jak zaśnie twardo odkłada do łóżeczka (21-22 dziecko śpi w swoim łóżeczku). Około 23 dziecko płacze, siada potem wstaje w łóżeczku, otwiera oczy i krzyczy. Biorę na ręce, daję pierś, odkładam do wózka, bujam około 20 minut, jak twardo zaśnie odkładam do łóżeczka… i wtedy się zaczyna, albo śpi z pół godziny i wszystko od nowa, albo nie zdążę odejść i znów muszę ją wziąć do piersi. Problem tkwi w tym, że na początku ssania piersi, pokarm jest, ale z czasem po godzinie nie leci jej nawet kropelka, próbowałam ją dokarmiać butelką do czasu, kiedy poznała nowe smaki „nasze jedzenie”, piła sztuczne mleko. Od 2 miesięcy nie pije z butelki, chociaż minimum raz dziennie jej przygotuję, często czekam aż będzie głodna, może wtedy się uda, niestety kończy się na tym, że mleko wylewam. Moje noce wyglądają tak, że jak dziecko ma pierś w buzi, to śpi, jak wypadnie, krzyczy, płacze. Około 6 ona już jest gotowa do zabawy, a mi oczy same się zamykają. Co jakiś czas próbuję odłożyć ją do wózka, bujać, potem do łóżeczka, ale zawsze jest tak samo, nie zdążę odejść do swojego łóżka, a już muszę wracać. Nie wiem co mam robić. Bardzo proszę o radę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Domyślam się, że jest Pani wyczerpana i zagubiona, dlatego proponuję porozmawiać ze specjalistą z poradni laktacyjnej o karmieniu piersią, czy warto kontynuować karmienie, jeśli pokarm nie jest już treściwy, jak ewentualnie przejść na karmienie mlekiem z butelki itp. Ważna jest również rozmowa z pediatrą na temat trudności dziecka w zasypianiu i realizowaniu tej potrzeby. Można poprosić o konsultację - rozmowę z neurologiem dziecięcym.

Pozdrawiam