Dlaczego dziecko nie ma apetytu?

Brak apetytu od 4 dni u poltorarocznego dziecka ma ochotę tylko na pierś.Pic też mało pije jaka może być przyczyna? Jakie badania wykonać? dziecko przebadane przez pediatra ogólnie zdrowe nie ma kaszlu kataru żadnych objawów przeziębienia 4 dni temu pojawiły się wymioty ale trwały tylko dzień teraz jest ok od trzech dni nie wymiotuje a apetyt dalej nie powraca

Dobry wieczór,
przyczyn utraty apetytu może być wiele, w tym także łagodnie przebiegająca infekcja przewodu pokarmowego. Proponuję obserwować dziecko i włączyć probiotyk. Gdyby jednak sytuacja nie poprawiła się wskazane byłoby wykonanie podstawowych badań: CRP, morfologia i badanie moczu.