Dlaczego dziecko przestało mówić i chodzić?

Witam, jestem mamą dziewczynki, która ma 18 miesięcy. Niepokoi mnie to, że odkąd mała zaczęła chodzić (13 miesiac) przestała mówić i reagować na imie. Myślałam że przez zajęcie chodzeniem zapomniała sporo rzeczy, kiedyś robiła tez papa,kosi kosi łapki (ale to teraz tez robi) . Jest wesoła często się uśmiecha, śmieje się jak pokazuje jej jak szczeka piesek lub jakie dźwięki wydaje kot. Mała nie ma kontaktu z dziecmi bo jest jak na razie jedyna czka, a w rodzinie lub w bliskim otoczeniu nie ma dzieci w podobnym wieku. Lecz gdy widxi dziecko np. W przychodni jest nim zainteresowana patrzy sie na nie i do niego podchodzi. Bawi się wszystkim, lubi wchodzić nawet do wanienki kiedy nie ma w niej wody. Najbardziej martwi mnie brak reakcji na imie i brak wypowiadania słów. Czy da się jakoś temu zaradzić? Co prawda jest juz zapisana do poradni,ale dopiero za jakiś czas. Dziękuję za odpowiedź,pozdrawiam.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z psychologiem dziecięcym. Pozdrawiam.